top of page

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED!

MIKS TASUB TENNIST MÄNGIMA HAKATA?

  • Tennis on tervisele kasulik. Tennis on suurepärane spordiala, mis arendab vastupidavust, kiirust, jõudu ja ka osavust.

  • Tennis on sotsiaalne ala, kus puutud kokku väga erineva valdkonna inimestega.

  • Tennis on ala, mida saab harrastada koos kogu perega.

  • Tennis annab väga palju eluks vajalikke teadmisi ja oskusi just noortele mõeldes. Tennis õpetab distsipliini, austust, vastutust ja ausat käitumist jpm.

  • Tennis on lõbus, stiilne ja intelligentne spordiala.

TENNIS ON HARRASTAMISEKS LIIGA KALLIS SPORDIALA?

Tennis pole kindlasti kõige soodsam spordiala, kuid on erinevaid võimalusi, kuidas tennisemäng enda jaoks taskukohasemaks muuta. Kui leiad sõbra, kellega koos treeneri juures tunde võtta, siis on treeningtund täpselt poole soodsam. Veelgi soodsam variant on osaleda mõnes grupitrennis. Varustuse kohapealt oleks kõige olulisem esialgu investeerida õigetesse tennisejalatsitesse. Tennisereketit saab esialgu laenata, kuid kindlasti leiab ka väga heas korras kasutatud reketeid ning treenerid oskavad soovitada ka erinevaid poode, kust ja milline reket võiks just sinule sobida.

MIDA ON VAJA SELLEKS, ET TENNISEGA ALGUST TEHA?

Meie soovitaksime alustada mõne algajatele mõeldud kursusega. Tegemist on üldiselt grupitrenni programmiga, mille käigus õpitakse selgeks tennise põhitõed ning peale mida on juba võimalik tennisest paremini aru saada. Vaja on ainult ennast kirja panna ning sportlikus riietuses kohale minna. Kohapeal treenerid annavad soovitusi varustuse ja muu olulise osas.

KAS OLEN LIIGA NOOR/VANA, ET TENNISEGA ALGUST TEHA?

Tennis on suurepärane spordiala, mida võib mängida sisuliselt kogu elu! Tennisega võib alustada varajases nooruses (4-5 aastasena) ja mängida väga kõrge eani välja.

MILLISED EELDUSED KASUKS TULEVAD?

Kui alustada vanemas eas, siis kindlasti tuleb kasuks varasem sporditegemise kogemus. Eriti kasulikud on erinevad pallimängud nagu näiteks korvpall, jalgpall ja võrkpall.

KAS ERA- VÕI GRUPITRENNID?

Võimalusel soovitaksime kasutada mõlemat varianti. Eratunnis pühendub treener ainult sinule, kuid grupitrennid on jällegi hea võimalus mängida endaga samal tasemel mängijate vastu ning mis seal salata see on ka pisut taskukohasem.

MILLAL VÕISTLUSTELE MINNA?

Eestis on olemas erinevad harrastusliigad. Neljandasse liigasse soovitaksime proovima minna, kui oled omandanud tennisemängu baasteadmised, suudad stabiilselt palli mängus hoida ning servida ja tõrjuda, siis võiksid kindlasti mõnest võistlusest osa võtta. Võistlustingimustes saad proovile panna oma oskused ning saad seeläbi hea tagasiside, millisele nüanssile tuleks trennides rohkem tähelepanu pöörata.

bottom of page